RENGINIŲ FOTOGRAFIJA: ⋆ MGmedia.lt Fotografai Lietuvoje
15611
post-template-default,single,single-post,postid-15611,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode-title-hidden,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-11.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive

RENGINIŲ FOTOGRAFIJA:

Ką reikia žinoti, kai prieš objektyvą mirksi minia

Kaip puikiame renginyje užfiksuoti visas akimirkas? Ką turi žinoti renginio organizatoriai, ką svečiai, o ką jūsų išsirinkti renginių fotografai?

Daugelis pasakytų: „turi gerą kamerą telefone, selfio lazdą, blykstę priekyje ir viskas normaliai“. Gal ir normaliai, jei fotografuojate jau neformalias dūzges, o įraudusiems veideliams paslėpti puikiai tinka „instagram“ filtrai. Tačiau jei turite puikią vakaro programą, daug kviestinių svečių ir norite pasidalinti šiomis akimirkomis su kitais, vertėtų pasiruošti šiek tiek daugiau! 😉 Toliau aptarsime svarbiausius aspektus, kurių reikia norint, kad vakaro nuotraukos būtų nepakartojamos ir lyg nemokama reklama sklistų po svečių „facebookes“ ar net populiariausius portalus:

Įsitikinkite, kad fotografas patyręs, drąsus ir apsirūpinęs įranga

 Daugelis renginių (išskyrus vestuvių fotosesijas) vyksta prieblandoje ar net beveik visiškoje tamsoje, todėl, siekiant kuo daugiau kokybiškų nuotraukų, turite įsitikinti, kad papildoma šviesa pasirūpins…fotografas. Stebėkite, ar jis pakankamai greitai keičia blykstes ir objektyvus, prieš tai pavartykite portfolio – ar albumas blizga  puikiais, ryškiais portretais tamsoje?

Kitas labai svarbus aspektas – fotografo drąsa ir komunikabilumas. Vieni fotografai puikiai fotografuoja nejučiomis, nekalbindami žmonių, tačiau šie nesutrinka ir mielai pozuoja, nes fotografas skleidžią tiesiog gerą aurą – galbūt palaikančiai šypsosi, galbūt per daug neįkyri. Kitas geras fotografų charakterio tipas – „flirtuotojas“.  Šie fotografai žmones kalbina, netgi linksmina, padedami jiems atsiverti, o merginos stengiasi kuo dailiau pozuoti. Turite tokį fotografą? Jums pasisekė!

Pateikite fotografui svarbių svečių sąrašą bei programos planą

 Jūsų vakarėlyje slapta dalyvavo Lady Gaga, o ant scenos buvo pasiektas pasaulio rekordas, tačiau to nesimatė nuotraukose? Atsiminkite, kad fotografas – ne aiškiaregys ir negali būti „visur ir visada“. Ypač dažna klaida, kai į renginį pasikviečiate pafotografuoti  „trumpam“, viskas vyksta tris valandas, o kulminacija laukia tik pačiame gale, būtent tada, kai vargšas fotografas netyčia buvo išbėgęs į tualetą… Įspėti reikia ir dėl idėjinių bei techninių detalių. Galbūt žinodamas, kad renginyje dalyvaus krepšinio rinktinė, kūrėjas suorganizuos kopėčias fotografuoti ją iš viršaus, o žinomo šokėjo paprašys parodyti populiariausią jo judesiuką?  Jūsų pastebėjimai, „pletkai“, idėjos, viskas gali tapti puikiais kadrais, jei iš anksto įspėsite renginio fotografą. Tai svarbu ir dėl techninių detalių  – vieni kadrai reikalauja ilgo it pinokio nosis objektyvo, antri blykstės, treti filtro, o į kuprinę ne viskas telpa 🙂

Įspėkite vakaro svečius

 Pasaulyje yra du žmonių tipai: vieni tiesiog dievina pozuoti, o kiti nekenčia vien tos minties. Įspėkite abi puses tam, kad pirmoji dar labiau pasipuoštų ir tiesiog švytėtų, o antroji, netyčia užklupta, neužsidenginėtų rankomis veido ar, kaip pasitaiko retais atvejais,  atskiru susitarimu išvis nebūtų fotografuojami, jei to nepageidauja. Tiesa, dažniausiai pasimaivyti mėgsta visi: sužinojusios, kad bus kiek daugiau „paparacių“ poros traukia vienodos spalvos batus, merginos repetuoja pozas, o tetulės užsirašinėja fotografų numerius, kad kuo greičiau gautų nuotraukas.

Sukurkite papildomų „fotoatrakcijų“

 Kartais neužtenka vien pozuoti ir šypsotis, pozuoti ir šypsotis, pozuoti ir šypsotis… Žmonės mėgsta priežastį nuotraukai. Dažniausia priežastis –  gera kompanija. Tačiau jei šios priežasties negana– metas alternatyvai! Proginės „foto sienelės“, kaukės, karnavaliniai akcentai traukia visus, net ir nedrąsiausius, nes juk daug lengviau pozuoti po domino ar kai iš už bokso pirštinių kyšo tik nosies galiukas. 🙂 Taip pat tai yra didelis palengvinimas fotografo darbui – nereikia bėgioti ir visų gaudyti , nes žmonės ateina patys, lengviau nustatyti pastovų apšvietimą ir t.t.

Kita populiarėjanti atrakcija, kuri dar labiau visus vilioja dėl ypač greito rezultato ir sentimentų – paraloidinės nuotraukos, kurios išryškėja vos per kelias minutes! Tokį fotoaparatą galite išsinuomoti arba pirkti ir tikrai nenorėsite paleisti iš rankų!

Pykšt, pokšt, ir gerų nuotraukų!