MAKIAŽAS BEI APRANGA FOTOSESIJAI ⋆ MGmedia.lt Fotografai Lietuvoje
15607
post-template-default,single,single-post,postid-15607,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode-title-hidden,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-11.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive

MAKIAŽAS BEI APRANGA FOTOSESIJAI

Jei patiko maivytis prieš veidrodį, vadinasi – viskas gerai!

Daugelis mėgsta juokauti, kad nuotraukos – lyg padidinimo stiklas: išryškina visus mūsų bruožus, atkreipia dėmesį į neapgalvotas smulkmenas, o, galbūt, net ir po dešimt kilogramų prideda. Visur yra šiek tiek teisybės: kartais objektyvas dar labiau padidina arčiau esančius objektus, kartais tai fotografo ar įsitempusios pozuotojo kaltė, dar dažniau – tai šviesos ir šešėlio efektai, kuriuos galime sutramdyti, jei viskam pasiruošime iš anksto. Taigi šiame straipsnelyje trumpai  aprašysime, ką pataria fotografai, kad išvengtume galimų klaidų įvairiose fotosesijoje, o vėjai ir lietūs nesugadintų mūsų puikių akimirkų įamžinimo.

Veido oda turi būti tobulai matinė

Kadangi daugeliu atveju fotografijose naudojama blykstė arba jūs esate atsisukę į saulę, jūsų veidas gali imti blizgėti…it velykinis kiaušinis! Taip nutiks, jei merginos bus prisitepusios veidą riebiais kremais, o vyrai nesišluostys iš jaudulio ištryškusio prakaito. Iš tiesų, idealiu variantu, veido oda turi būti tobulai matinė. Čia praverčia biri pudra, kurią gali tekti panaudoti ne tik per fotosesiją, bet ir jos viduryje, jei veidukai vėl imtų blizgėti. Puiku, jei viską daro /prižiūri profesionali visažistė, tačiau jei sukatės pačios, nepamirškite ir skaistalų – paryškinkite skruostikaulius, smakro liniją.

Kad neatrodytumėte pavargusios ar…gerokai vyresnės

Dar viena dažnai pasitaikanti klaida – netinkami, pernelyg spindintys šešėliai. Taip, akys turi būti išraiškingos, tačiau šešėliai neturi blizgėti labiau už jūsų akytes! Taip pat nepersistenkite ir  nesudeginkite savo žvilgsnio – tamsūs šešėliai akis gali paversti pavargusiomis ir piktomis. Atsargiai reikia žaisti ir su lūpomis – ryškios lūpos prideda modeliui papildomo amžiaus, o per šviesių gali išvis nesimatyti… Išimtys, jei jūsų tema „podiumas“  arba, blyškių lūpų atveju, „Sniego karalienė“.

Norint suteikti lūpoms apimties, nebūtina aplinkui nubrėžti  dar vienų „papildomų“ lūpų – daug natūraliau atrodys nedidelis blizgesio lašelis lūpų viduryje, taigi prie pudros į rankinę įsimeskite ir jo!

Mažiau yra daugiau (ne, nesakome nusirengti 🙂 )

Čia kalbame apie aksesuarų ir aprangos pasirinkimą. Daugybės rūbų derinimo reikia nebent tuo atveju, jei jūsų fotosesijos tema „kailiniuoti reperiai“ arba „svogūnai“. Visais kitais atvejais neverta maišyti skirtingo metalo papuošalų, skirtingų stilių rūbų, nebent tas rūbas ar papuošalas – pagrindinis ir apgalvotas akcentas arba jus rengia pats Juozas Statkevičius. Atsiminkite, kad per ryškios spalvos ar raštai gali užgesinti jūsų veido bruožus, o trys apyrankės, žiedas ir trys grandinėlės vilios tyrinėti juvelyro darbą, o ne jus.

Daiktai kurių nesimato nuotraukose, bet gali prireikti

Nutrintos kojos, šlapios kojinės ir tuščias skrandukas – tai dalykai, kurių nuotraukose nesimato, tačiau…atsispindi jūsų veide. Daugelis fotosesijų – pakankamai ilgas, dažnai net fizinis darbas, kuris labiausiai išvargina tam nepasiruošusius. Trumpiau tariant, tai kaip mini piknikas į kurį reikia susikrauti lauknešėlį – užkandžių, arbatos, skėtį, atsarginius batus ir šiltas kojines. Dar labiau reikia pasirūpinti, jei fotosesijoje dalyvauja ir kitų svečių, pavyzdžiui, vestuvių svita ar yra fotografuojami vaikai. Vyrai puikiai pozuos, jei už kadro pupsos sumuštiniai ir nereikės svajoti apie vakaro kepsnius, o vaikų ožiukus nuraminti ir akytes nukreipti įobjektyvą dažnai gali tik mylimiausi jų žaislai.

Derinkitės su aplinka ar kitais fotosesijos dalyviais

 Nuotraukose žavi ne tik pozuotojų grožis, bet ir jų bei aplinkos sinergija, vienoks ar kitoks tarpusavio ryšys.

Prisiderinkite prie metų laikų: rudenį – ryškios spalvos, vasarą – balta ar lino spalva, žiemą tinka šalti atspalviai ir visi kontrastai, pavasarį karaliauja Barbės skonis. Arba žaiskite su aplinkos stiliumi ir susikurkite proginę temą: galbūt tai dvaras, o jūs – damos ir ponai? Galbūt tai kaimo sodyba prie ežero ir viską pagyvins botai? O gal išdidžiai eisite per miestą ir žavesio jums pridės stilingi akiniai nuo saulės?

Jei pozuojate su pora ar draugais – būtinai susiderinkite rūbus ir tarpusavyje. Tai galite padaryti žaisdami spalvų akcentais ar pačių rūbų detalėmis – vienodais šalikais, marškinėliais ar kepurėmis. Net jeigu nenorite vienodų daiktų, pasistenkite suderinti, kad ir skirtingas spalvas, nes kitu atveju nuotraukoje atrodysite it įklijuoti iš skirtingų laikraščių

Būkite savimi, o prieš tai pasimaivykite prieš veidrodį
Kaip jau ne kartą minėjome prieš tai – nuotraukos išryškina ne tik fizines detales, bet ir jūsų emocijas. Jei blogai jaučiatės viename ar kitame amplua, tai puikiai matysis ir nuotraukoje. Jei žavitės savimi ir galėtumėte taip apsirengę grįžti namo ir dar lėkti į miestą ar net kitą dieną į darbą  – sveikiname. Kad išvengtumėte nesusipratimų, būtinai pakalbėkite su fotografu apie jūsų lūkesčius ir baimes. Kaip save patikrinti? Atsistokite prieš vedrodį ir maivykitės. Jei norite tęsti -–  šis įvaizdis kaip tik Jums 🙂

Sėkmės!